Sumatra jungle trekking
Doe een jungle trekking in Sumatra en zie de orangoetan apen in het wild!
Deze reis brengt je naar het hart van de jungle in Sumatra: een ware jungle trekking in Sumatra. Je gaat twee dagen in de jungle wandelen op zoek naar de orangutan apen. Deze roodkleurige mensapen zijn één van de bekendste en fascinerend om bezig te zien. Deze reis is geschikt voor menselijke die graag avontuurlijk wandelen. Je overnacht ook één keer in de jungle in een éénvoudige bamboo lodge. Terugkeren naar de bewoonde wereld doe je op grote opblaasbare banden (video) via de rivier. Leuk om met de familie te doen!
Verder ga je bij deze reis ook ook naar het Toba meer waar de Batak wonen. Dit is één van de vele etnische groepen in Indonesië bekend voor hun typische houten huizen op palen met zadelvormig dak. Ook binnen de Batak heb je nog eens entische opdelingen met elk hun eigen architectuur. De meeste Batak zijn christenen en hun graven zijn indrukwekkend. Ze hebben familiegraven waarmee gepronkt wordt. Je ziet ze langs de weg. Sommige lijken wel enorme private woningen of monumenten. De Batak eten ook hond en zelfs slang. Waarschijnlijk zegt de naam Radja Nainggolan je iets? Nainggolan is een Batak naam en er is zelfs een dorpje Nainggolan aan het Toba meer.
Je logeert tijdens deze Sumatra reis ook twee keer op het Samosir eiland van het Toba meer. In het binnenland van Sumatra zijn de accommodaties beperkt qua aanbod. Een totaal andere wereld dan het rijke Bali. Hier maak je kennis met de uniek Batak cultuur en typische huizen. Je bezoekt er verschillende graven van de lokale heersers.
Tijdens deze reis ga je ook baden in warmwaterbronnen nabij de actieve vulkaan Sibayak. Die vulkaan beklim je ook tijdens een daguitstap. Dus een zeker fysieke conditie is wel vereist voor deze reis. Je kan deze reis maken als verlenging van bijvoorbeeld een Bali reis of in combinatie met Java. Er zijn internationale vluchten naar de luchthaven van Medan. Van daaruit kan je makkelijk naar andere eilanden vliegen.
Sumatra is beperkt qua toeristische faciliteiten en hotels. Alles is er erg lokaal en kleinschalig. Verwacht dus geen grote luxe tijdens deze rondreis. Dit is niet mogelijk als je binnenland intrekt. Enkel in Medan heb je grote hotels. Voor de rest zijn het vaak lokale homestays bij de mensen thuis.
Sumatra is een gigantisch eiland en tijdens deze reis doe je slechts een klein stukje van het westen. Je zou over land het hele eiland kunnen doorkruisen. Je kan ons hiervoor contacteren. Grote delen van het eiland zijn dicht jungle wat het natuurlijk niet evident maakt om snel te reizen.

-
Dress Code
sportief
Tour Plan
Medan luchthaven - Bukit Lawang
Je wordt door ons lokale team aan de luchthaven van Medan opgepikt. Dit kan dus zowel een lokale als internationale vlucht zijn. Transfer van een drietal uren met privaat voertuig (Toyota) naar de lodge in Bukit Lawang. Het laatste stuk gaat doorheen grote palm- en rubberplantages die je bezoekt. Je stopt ook in een krokodillenfokkerij. Dit kleine dorpje ligt aan de rand van de jungle van waaruit je jungle trekkings kan doen. Logeren doe je in een lokale lodge. Weinig luxe in deze regio.
jungle
Je trekt samen met de gids de jungle in van Gunung Leuser National Park. Hoogtepunt zijn de Orangutan apen en de gibbon. We gaan ook zwemmen in de rivier. De wandeling gaat doorheen een moeilijk terrein, dus een zeker conditie is wel vereist. De tocht is een zevental uren. Overnachten doe je in de jungle in een bamboo lodge met het geluid van de jungle. Er gaat een team mee van een drager en een gids. Je draagt zelf je kleine rugzakje voor één nacht.
Jungle - Bukit Lawang
Lokaal logeren in dezelfde lodgen als de eerste dag, vlak naast de rivier. Dit zijn comfortabele bungalows met airconditioning en een terras waar zelfs de apen uit de jungle komen zitten. In Bukit Lawang komen in het weekend ook veel lokale families hun pic nic eten langs de rivier. De kinderen spelen dan in het water. Echt gezellig.
Bezoek ook het schoolproject van de gids. Iemand met een gouden hart die gratis onderwijs geeft aan de kinderen van zijn dorp. Wil je hem helpen met een kleine donatie? Hij doet dit belangenloos.
Bukit Lawang - Berastagi
Berastagi
Berastagi - Samosir
Samosir
Rondom Lake Toba wonen de Batak. Dit is één van de vele etnische groepen van Indonesië. Kenmerkend zijn hun houten huizen op palen met een dak in de vorm van een zadel. Oosrponkelijk waren zij sjamanen, maar hun religie is vermengd geraakt met Christelijke elementen. Je maakt een tour rond het Samosir eilandje waar je traditionele huizen van de Batak zal zien. Bezoek aan het Tomok dorp met de tombe van koning Sidabutar. Je maakt ook een Sigale-gale traditionele Batak dans mee.
Lake Toba - Medan airport - ?
- wandelschoenen (mag onder de enkel zijn) met goede grip
- sandalen
- sportieve kledij (fietsen, wandelen, zwemmen,...)
- zonnecrème
- hoed of pet
- oordopjes (soms handig om in slaap te vallen; bijvoorbeeld op de boot)
- zwemkledij
- rugzakje



- Pick-up en afzetten internationale luchthaven Medan
- Alle transport met privaat voertuig (airconditioning)
- Jungle wandeling met gids
- Overnachting in Jungle (inclusief alle maaltijden)
- Rafting met rubberbanden
- Alle maaltijden tijdens de jungle tocht
- Overnachtingen in lokale lodges met ontbijt (gebaseerd op 2 personen per kamer)
- Permit park
- Alle transport
- Tickets
- Beklimming vulkaan
- Fooi gids
- Alle andere maaltijden en dranken










