Three Passes Trekking
Three Passes Trekking: een Everest trekking waarbij je drie passen oversteekt: Kongma La, Cho La en Renjo La.
Voor wie is deze trekking geschikt?
Dit is een pittige trekking waarbij je drie passen van meer dan 5000m oversteekt. Je moet dus een goed wandelaar zijn met een goede conditie. Geen ervaring nodig, wel graag willen wandelen.
Je doet een trekking in het Sagarmatha National Park waar Everest en andere 8000m bergen liggen. Je wandelt er dus niet alleen. In het hoogseizoen kan het hier druk worden. Een prachtige trekking, met de mooiste vergezichten in Nepal. Wil je een trekking waar minder volk is, dan kan je opteren voor Manaslu circuit.
Wat mag je verwachten van deze trekking?
De Three Passes Trekking in Nepal is een van de meest spectaculaire en uitdagende trektochten in de Himalaya. Deze route voert avonturiers langs drie hoge bergpassen: Renjo La, Cho La en Kongma La, elk boven de 5.300 meter. De trekking combineert adembenemende uitzichten, een rijke Sherpa-cultuur en indrukwekkende natuur, en biedt daarmee een ultieme ervaring voor ervaren wandelaars.
De trek start meestal in Lukla, een klein bergdorp dat bereikbaar is via een spannende vlucht vanuit Kathmandu. Vanaf hier loopt de route door het prachtige Khumbu-dal, langs traditionele Sherpa-dorpen zoals Namche Bazaar, waar de lokale cultuur en gastronomie de trek extra bijzonder maken. Namche Bazaar is ook een belangrijk acclimatisatiepunt voordat je de zware passen oversteekt.
De eerste pas, Renjo La, biedt een panoramisch uitzicht op Mount Everest, Lhotse en Makalu. De tocht gaat verder over de Cho La Pass, bekend om zijn uitdagende steile klim en spectaculaire gletsjerlandschap, met zicht op de iconische Ama Dablam. De laatste pas, Kongma La, is de hoogste van de drie en belooft indrukwekkende vergezichten over de Himalaya en de omliggende valleien.
Tijdens de trek wandel je langs turquoise bergmeren, zoals die bij Gokyo, en door uitgestrekte alpiene gebieden. De route is niet alleen fysiek veeleisend, met dagafstanden van 5 tot 8 uur en hoogteverschillen tot 1.000 meter, maar ook mentaal uitdagend door de dunne lucht op grote hoogte.
De Three Passes Trekking is ideaal voor trekkers die de Everest Base Camp-route willen uitbreiden met een uitdagende, minder drukke variant. De combinatie van natuur, cultuur en avontuur maakt deze trek een unieke ervaring in Nepal.
Tour Plan
Kathmandu
Kathmandu - Manthali
Manthali - Lukla (2.860 m) – Phakding (2.610 m)
📍 Einde: Phakding (2.610 m)
✈️ Vliegduur Kathmandu–Lukla: ca. 35 minuten
⏳ Wandeluren: 3 uur
🧗 Hoogteverschil: -250 m
Beschrijving:
Na een spectaculaire vlucht over de Himalaya land je in Lukla, het startpunt van de trek. De wandeling naar Phakding voert je door schaduwrijke bossen en langs snelstromende riviertjes. Je proeft direct de ruige, natuurlijke schoonheid van de regio.
Phakding (2.610 m) – Namche Bazaar (3.440 m)
📍 Start: Phakding (2.610 m)
📍 Einde: Namche Bazaar (3.440 m)
⏳ Wandeluren: 6 uur
🧗 Hoogteverschil: +830 m
Beschrijving:
Een pittige klim brengt je naar het bruisende Namche Bazaar, het hart van de Sherpa-cultuur. Onderweg steek je hangbruggen over en passeer je traditionele dorpjes omgeven door imposante bergtoppen.
Acclimatisatie in Namche Bazaar (3.440 m)
📍 Locatie: Namche Bazaar (3.440 m)
⏳ Wandeluren: Korte wandelingen
🧗 Hoogteverschil: 0 m
Beschrijving:
Rustdag om te acclimatiseren met een optionele wandeling naar Everest View Point voor adembenemende vergezichten op de Everest en omliggende reuzen.
Namche Bazaar (3.440 m) – Dole (4.038 m)
📍 Start: Namche Bazaar (3.440 m)
📍 Einde: Dole (4.038 m)
⏳ Wandeluren: 5-6 uur
🧗 Hoogteverschil: +598 m
Beschrijving:
Je verlaat het levendige Namche en betreedt het hogere Himalayalandschap, met dennenbossen en langzaam kaal wordende berghellingen. De frisse berglucht en de stilte maken de dag bijzonder.
Dole (4.038 m) – Machhermo (4.470 m)
📍 Start: Dole (4.038 m)
📍 Einde: Machhermo (4.470 m)
⏳ Wandeluren: 4-5 uur
🧗 Hoogteverschil: +432 m
Beschrijving:
Een gematigde klim naar Machhermo, een klein dorpje aan de voet van de hogere Himalaya. De omgeving wordt alpien met stenen vlaktes en een helder bergmeer in de buurt.
Machhermo (4.470 m) – Gokyo (4.790 m)
📍 Start: Machhermo (4.470 m)
📍 Einde: Gokyo (4.790 m)
⏳ Wandeluren: 4-5 uur
🧗 Hoogteverschil: +320 m
Beschrijving:
Je wandelt naar het idyllische dorpje Gokyo, bekend om zijn turquoise gletsjermeren. De bergen spiegelen zich in het water, en de stilte hier is bijna magisch.
Acclimatisatie in Gokyo (4.790 m) – Optionele klim naar Gokyo Ri (5.360 m)
📍 Locatie: Gokyo (4.790 m)
⏳ Wandeluren: 4-5 uur (heen en terug)
🧗 Hoogteverschil: +570 m (optie)
Beschrijving:
Rustdag met de optie om de top van Gokyo Ri te beklimmen voor een panoramisch uitzicht op Everest, Lhotse, Makalu en Cho Oyu. Een onvergetelijke beloning voor wie de uitdaging aangaat.
Gokyo (4.790 m) – Renjo La Pass (5.360 m) – Thagnak (4.700 m)
📍 Start: Gokyo (4.790 m)
📍 Pass: Renjo La (5.360 m)
📍 Einde: Thagnak (4.700 m)
⏳ Wandeluren: 6-7 uur
🧗 Hoogteverschil: +570 m (stijgen naar pas), -660 m (afdalen naar Thagnak)
Beschrijving:
De eerste van de drie passen: een pittige klim naar Renjo La Pass, met een verbluffend uitzicht op de hoogste bergen. Daarna daal je af naar het afgelegen dorp Thagnak, waar de stilte overweldigend is.
Thagnak (4.700 m) – Cho La Pass (5.420 m) – Dzongla (4.830 m)
📍 Start: Thagnak (4.700 m)
📍 Pass: Cho La (5.420 m)
📍 Einde: Dzongla (4.830 m)
⏳ Wandeluren: 7-8 uur
🧗 Hoogteverschil: +720 m (stijgen), -590 m (afdalen)
Beschrijving:
De zwaarste dag: een uitdagende klim over de Cho La Pass met smalle paden en gletsjerijs. Het uitzicht op Everest en Ama Dablam maakt de inspanning meer dan waard.
Dzongla (4.830 m) – Lobuche (4.910 m)
📍 Start: Dzongla (4.830 m)
📍 Einde: Lobuche (4.910 m)
⏳ Wandeluren: 5-6 uur
🧗 Hoogteverschil: +80 m
Beschrijving:
Een minder zware dag met een lichte stijging naar Lobuche, een dorp dat bekend staat om zijn sobere berghutten en uitzicht op de Khumbu-gletsjer.
Lobuche (4.910 m) – Everest Base Camp (5.364 m) – Gorak Shep (5.170 m)
📍 Start: Lobuche (4.910 m)
📍 Einde: Gorak Shep (5.170 m) via Everest Base Camp (5.364 m)
⏳ Wandeluren: 7-8 uur
🧗 Hoogteverschil: +454 m (naar EBC), -194 m (naar Gorak Shep)
Beschrijving:
De ultieme dag! Je bereikt het wereldberoemde Everest Base Camp en ervaart de grandeur van de Himalaya. Daarna daal je af naar Gorak Shep om te overnachten.
Gorak Shep (5.170 m) – Kala Patthar (5.545 m) – Pheriche (4.280 m)
📍 Start: Gorak Shep (5.170 m)
📍 Top: Kala Patthar (5.545 m)
📍 Einde: Pheriche (4.280 m)
⏳ Wandeluren: 8-9 uur
🧗 Hoogteverschil: +375 m (Kala Patthar), -1.265 m (afdaling)
Beschrijving:
Vroege klim naar Kala Patthar voor het beste uitzicht op Everest bij zonsopgang. Daarna een lange afdaling naar Pheriche, waar je heerlijk kunt ontspannen na de zware dagen.
Pheriche (4.280 m) – Namche Bazaar (3.440 m)
📍 Start: Pheriche (4.280 m)
📍 Einde: Namche Bazaar (3.440 m)
⏳ Wandeluren: 6-7 uur
🧗 Hoogteverschil: -840 m
Beschrijving:
Je daalt af door het Khumbu-dal, met prachtige uitzichten en de mogelijkheid om lokale dorpjes te bezoeken. De natuur en cultuur komen hier samen.
Namche Bazaar (3.440 m) – Lukla (2.860 m)
📍 Einde: Lukla (2.860 m)
⏳ Wandeluren: 6 uur
🧗 Hoogteverschil: -580 m
Beschrijving:
Laatste wandeldag met afdaling door bossen en langs de Dudh Kosi rivier. Een moment om terug te blikken op de indrukwekkende trek.
Lukla (2.860 m) – Manthali - Kathmandu (1.360 m)
⏳ Wandeluren: –
🧗 Hoogteverschil: -1.500 m (per vlucht)
Beschrijving:
Vlucht terug naar Manthali. Dan met de auto drie uren naar Kathmandu. Een veilige landing betekent het einde van een onvergetelijk avontuur door het hart van de Himalaya.
Kathmandu buffer
Drop luchthaven
- bij annulering voor 90 dagen voor vertrek: € 50 administratiekosten plus verzekeringspremie
- bij annulering tussen 90 en 61 dagen voor vertrek: 10% van de reissom plus verzekeringspremie
- bij annulering tussen 60 en 32 dagen voor vertrek: 20% van de reissom plus verzekeringspremie
- bij annulering binnen de 31 dagen voor vertrek en no–show: 30% van de reissom plus verzekeringspremie
Hotels: Kathmandu: Woodapple Hotel ***


- Overnachtingen met ontbijt buiten de trekking
- Alle overnachtingen in de lodges (je krijgt de medium categorie slaapkamer met eigen badkamer. Wil je meer comfort, dan betaal je een bijslag. In de Everest regio is er meer aanbod qua lodges.)
- Berggids die Engels spreekt
- Een drager (10kg per per persoon)
- Northface draagtas
- Alle transfers met private voertuigen en chauffeur
- Twee binnenlandse vluchten
- Alle Permits
- BTW en Tax
- Locale Nederlandstalige ondersteuning
- Internationale vlucht
- Annulateringsverzekering reis
- Alleandere maaltijden en dranken (gemiddeld € 8/maaltijd)
- Exta activiteiten en uitgaven
- Visum ($50 – 30 dagen)
- Trekkersmateriaal (wandelschoenen, zonnebril, rugzak,…)